Тендовагініт – запалення сухожилля та оточуючої його оболонки. Розвивається в області сухожилля, які мають піхву яка схожа на м’який тунель із з’єднувальної тканини.

Хвороба може протікати гостро або в хронічній формі.

Частіше за все патологічний процес локалізується в кистях і стопах. Також в передпліччі, ахілових сухожиллях і так далі.

Дана проблема являється професійним захворюванням людей, чия діяльність пов'язана з 

напругою зап‘ястя (працівники IT-сфери, сортувальники)

 Якщо при появі перших ознак хвороби людина не проводить ефективне лікування, то

 захворювання починає прогресувати. Відбувається дистрофія сухожильних оболонок,

 рухова активність різко падає.

Причини

Тендовагініт сухожилля розвивається з різних причин, серед яких можливо виділити:

сухожилля та оточуючих його оболонок.

людини: страждають піаністи, люди які працюють за комп‘ютером, маляри, штукатури, будівельники, професії які пов’язані із вібраційним навантаженням на в/кінцівки, вантажники, професійні спортсмени (лижники, ковзанярі та інші).

Симптоми

Уражена область сильно набрякає, з’являється біль по ходу сухожилля і в іншій частині кінцівки, можливий легкий хруст при рухах, оніміння пальців на кисті. Больові відчуття зберігаються упродовж однієї або двох тижнів і потребують якісного знеболювання.

При хронічному перебігу хвороби біль постійний, посилюється після фізичних навантажень. З часом знижується чутливість пальців, кінцівка втрачає силу м’язів.

Людина може втратити здатність виконувати тонкі та точні рухи руками.

Для діагностики тендовагініта потрібно звернутися до нашого спеціаліста, ортопеда-вертебролога, який після огляду, при необхідності направить вас на дообстеження, УЗД, або КТ.

Лікування

Якщо пацієнт звертається до лікаря вчасно, то прогноз на оздоровлення частіше всього сприятливий.  Лікування продовжується близько 14 днів, після чого ще два тижні відводять на відновлення функцій кінцівки. Надалі людина зможе повернутися до виконання своїх обов’язків, та повсякденного повноцінного життя.

Якщо терапія відсутня зовсім, то захворювання може закінчитися інвалідністю хворого, або різного роду ускладненнями, контрактурами і т.д.

Тому краще звернутися до лікаря вчасно і пройти весь курс лікування за його рекомендаціями. 

Вам потрібна консультація?

Залишіть свою заявку, наш адміністратор зателефонує Вам в робочі години та запропонує для Вас зручний час для запису до лікаря. Ми допоможемо Вам отримати кваліфікаційну допомогу. Будьте здорові!