Синовіт - це запалення синовіальної оболонки, тканини, яка вистилає внутрішню частину деяких суглобів, саме тому синовіт може траплятися в стопі, гомілковостопному суглобі, коліні, стегні, кисті, зап’ясті, лікті або плечі.

При цьому захворюванні синовіальна оболонка, яка відповідає за вироблення синовіальної рідини, стає товще і з’являється більше кровоносних судин, що викликає кровотечу в суглобі. Це може статися через травму, яка могла бути падінням або нещасним випадком, або в деяких випадках вона може виникнути як частина такого захворювання, як ревматизм або подагра. Надмірне використання, як це може статися під час дуже повторюваних робіт, на складальних підприємствах, наприклад, не спричиняє синовіт, але погіршує його симптоми, переохолодження суглобів

Види синовітів

Синовіт може класифікувати лікар-ортопед як:

Пліка - це складка в мембрані, яка оточує колінний суглоб. Ваш колінний суглоб оточений заповненою рідиною капсулою, яка називається синовіальна оболонка.

Синовіт колінного суглобу - одна з найпоширеніших проблем, що викликає біль, дискомфорт і набряк суглоба, неможливість рухів згинання, та розгинання.

Симптоми синовііту

Синовіт частіше зустрічається у людей з ревматоїдним артритом та ювенільним ревматоїдним артритом, у людей, які працюють з дуже повторюваними рухами, та у спортсменів, які тренуються понад 1 годину на день, більше 5 годин на тиждень.

Лікування

Першим способом лікування синовіта є  пункція суглобу. На додаток до видалення синовіальної рідини, лікар може зробити ін’єкцію безпосередньо в суглоб, що містить кортикостероїди, такі як (депос, дипроспан в розведенні з анестетиком та фіз. р-ном), це вид сильного протизапального засобу, який швидко полегшує симптоми.

Призначається НПЗТ препарати німесіл, нурофен, холодний компрес з холодної води або льоду на уражений суглоб - чудовий варіант для боротьби з набряками і зняття болю.

Фізіотерапію можна проводити 2 або 3 рази на тиждень, це ультразвук, магнітотерапія, електростимуляція, лазер високої інтенсивності. Також вправи для мобілізації та розтяжки.

На заключній фазі відновлення рекомендуються вправи на зміцнення м’язів навколо суглоба. Ці заняття проводить інструктор ЛФК.

В нашій клініці ми використовуємо найсучасніші методи фізіотерапевтичного лікування.

Вам потрібна консультація?

Залишіть свою заявку, наш адміністратор зателефонує Вам в робочі години та запропонує для Вас зручний час для запису до лікаря. Ми допоможемо Вам отримати кваліфікаційну допомогу. Будьте здорові!