Грижа диска

Грижа міжхребцевих дисків (протрузія) – характеризується випинанням міжхребцевих дисків за свої межі. Грижа тисне на нервові корінці, порушуючи проведення імпульсу по нерву.

В останні десятиліття випадки міжхребцевих гриж збільшилися втричі. Майже 80% людей у ​​віці 30-60 років страждають від болю в спині, нерідко втрачаючи працездатність. Саме в цьому віці кількість вологи в дисках зменшується, що призводить до втрати їх еластичності і пружності.

На сьогоднішній день існує безліч причин гриж міжхребцевих дисків, але головною причиною їх виникнення є остеохондроз. На другому місці хронічні перевантаження, порушення біомеханіки. Не в останню чергу мають значення спадкові чинники.

Найчастіше випинання диска з’являються в поперековому відділі, так як цей відділ приймає на себе тягар всього тіла. Рідше можуть проявлятись в грудному та шийному відділі хребта. Симптоми грижі залежать від місця їх розташування.

Основні симптоми гриж попереку

Про наявність грижі в поперековому відділі свідчить біль в спині з ірадіацією в ногу, що характеризується обмеженням рухів, порушенні ходьби, оніміння або поколювання в нозі. Також при прогресуванні хвороби і невчасному лікуванні можуть порушуватись сечостатева та травна система.

Грижі в шийного відділу

У разі грижі шийного відділу хребта біль віддає в руку, виникають головні болі, значно знижується рухливість шиї. Виникають порушення сну.

Грудний відділ хребта

При ураженні грудного відділу хребта відчуття болю може виникати в області грудей, який посилюється при вдиху і видиху, може поширюватись по міжреберних просторах. Зауважимо, що люди часто її плутають з серцевими нападами.

Лікування

Можливості нашого медичного центру Авангард Мед дозволяють комплексно підійти до терапії грижі диска і індивідуально, виходячи з потреб конкретного пацієнта, скласти курс лікування. Вертебролог оцінить загальний стан хребта і методиками м’якої мануальної терапії усуне спазм м’язів та блоки сегментів. Далі, використовуючи, наприклад, ударно-хвильову терапію, призведе до зменшення больового синдрому, руйнування кісткових розростань і інших ущільнень, поліпшить мікроциркуляцію, обмінні процеси в межхребцевому просторі, прискорить процеси регенерації, значно знизить спазм м’язів.

Лазер високої інтенсивності дозволить значно знизити больовий синдром і запальні процеси, а також значно прискорить процес регенерації. Лікування електростимуляції відновить тонус м’язів і значно знизить навантаження на хребет, відновить нормальну нервову провідність, поліпшить обмінні процеси. За рахунок відновлення м’язового тонусу і пружності м’язового каркасу спини виникає зменшення розміру грижі.

Сухе витяжіння хребта за рахунок збільшення міжхребцевого простору поліпшить обмінні процеси, мікроцеркуляцію крові, сприяє зменшенню грижі. Заняття лікувальною фізкультурою дозволять розробити курс вправ, які значно знизять ймовірність прогресування захворювання, створять можливість для збереження і посилення здоров’я спини.

Вам потрібна консультація?

Залишіть свою заявку, наш адміністратор зателефонує Вам в робочі години та запропонує для Вас зручний час для запису до лікаря. Ми допоможемо Вам отримати кваліфікаційну допомогу. Будьте здорові!