Болить спина? Чернігівські професіонали знають як повернути людину до комфортного життя.


За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, найбільш поширеною причиною болі у спині в світі (85% всіх випадків) є кили міжхребцевих дисків, а простіше кажучи – грижі. В таких випадках під дією певних осьових навантажень оболонка міжхребцевого диска не витримує, лопається і його внутрішня частина виходить в спинномозковий канал. І, на жаль, доволі часто туди, де знаходяться масивні нервові закінчення. Саме тому найпоширенішим симптомом при грижах є не тільки біль у спині, скованість рухів, але ще й біль по ходу нервового корінця, який просто на просто зажимається.

   Грижа може «маскуватись»

   Перше, що потрібно запам’ятати – це «ніколи не треба терпіти, коли відчуваєш біль». Особливо, коли справа стосується хребта. За словами провідного лікаря невролога, вертебролога медичного центру «Авангард Мед» Марилі Губаревої, у медичній практиці існують, так звані «маски остеохондрозу», коли симптом може нагадувати захворювання внутрішніх органів (шлунку, кишківника чи гінекологічних хвороб), а виявляється, що то корінцевий синдром від грижі.

   Наприклад, при грижах грудного відділу хребта біль буде віддавати по ходу ребер, що часто плутається з міжреберною невралгією, або ж навіть давати відчуття болю у серці. Грижа, яка виникла в поперековому відділі, завжди «стрілятиме» у пах або ногу, це в народі ще називають «запалення сідничного нерва». А якщо ж постраждав шийний відділ, то це одразу призведе до головного болю, розбитості, втоми, а також різкого болю в плечі або лікті.

   Такі прояви необхідно лікувати як найшвидше. У медичному центрі «Авангард Мед» знають як це зробити за сучасними міжнародними протоколами лікування та з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.


   - Як же лікують грижі міжхребцевих дисків?

- Взагалі у світі є два методи лікування грижі: оперативний та консервативний. Згідно зі світовою статистикою, оперативного втручання потребують 2-4% усіх гриж, коли больовий синдром є просто нестерпним та певні органи починають втрачати свої функції. Інші ж 96-98% кил успішно лікуються консервативно, тобто без операцій. В цьому разі, лікування проводять за допомогою медикаментів та фізіотерапії, що може загнати симптоми грижі у тривалу ремісію або взагалі зменшити розмір грижі без оперативного втручання. Саме цим підходом і займається наш центр, - каже пані Мариля.


 Фізіотерапія – високий шанс на одужання

   Аби максимально зберегти найцінніше в житті людини – здоров’я, досвідчені лікарі «Авангард Меду» завжди підберуть потрібні медикаменти, враховуючи вік, стать, стадію захворювання та супутні патології зі сторони інших органів.

   Після чого лікар підбиратиме оптимальні фізіотерапевтичні методи лікування. Адже після зняття запалювального процесу, треба лікувати спазми в м’язах, відновлювати недостатній кровотік у хребтових структурах та взагалі збільшувати відстань між хребцями для зменшення тиску грижі на нерв методом мануальної терапії або витяжки. Для цього можуть використовуватись такі процедури як електроміостимуляція, ультразвук. Якщо ж нерв був перетиснутий тривалий час, то лікар може призначити електронейростимуляцію, коли електричний струм діє безпосередньо на сам нерв і сприяє його відновленню.


   - В нашому центрі доступні одразу декілька новітніх методів лікування грижі. По-перше, це ортоплазма, або PRP-терапія, суть якої полягає в тому, що власна кров пацієнта, відцентрифугована в спеціальній центрифузі, вводиться в ділянку грижового вип’ячування. В результаті таких маніпуляцій, речовини власної крові сприятливо впливають на грижу і призводять до її поступового зменшення у розмірах. Також у розпорядженні лікарів є революційна та високоінтенсивна лазеротерапія. Це коли лікувальний лазер проникає в тіло на глибину 6-12 см та вже після першої процедури знімає больовий синдром та поступово припиняє запальний процес. Окрім цього, потрапляючи на хрящову поверхню, лазер стимулює клітини хрящової тканини, після чого вони починають відновлюватись, - зазначила лікар вертебролог, невролог.


   Отже, як бачимо, далеко не всі грижі треба оперувати. Тому аби лікування зводилось лише до прийому медикаментів та фізіотерапії, а якість вашого життя покращувалась, варто особливо прискіпливо ставитись до всіляких проявів болю. Не відкладайте свій дискомфорт в довгу шухляду, а краще звертайтесь за професійною допомогою лікарів. Підібрати правильне та ефективне лікування, саме ті процедури, які швидко відновлять функцію хребта та нервових закінчень, завжди готові у медичному центрі «Авангард Мед».

Вам потрібна консультація?

Залишіть свою заявку, наш адміністратор зателефонує Вам в робочі години та запропонує для Вас зручний час для запису до лікаря. Ми допоможемо Вам отримати кваліфікаційну допомогу. Будьте здорові!